تاثیر تبلیغات بر فروش

تاثیر تبلیغات بر فروش

تبلیغات در فروش به دو صورت طولانی‌مدت و کوتاه مدت بر درآمدزایی تاثیر می‌گذارد. تبلیغات، از زمان آشنایی با برند و تا لحظه‌ای که محصول را خریداری یا از خدمات شما استفاده کند، نقش دارد. تبلیغات جنبه‌های مختلف یک کسب‌و‌کار را تقویت می‌کند. به همین دلیل، افزایش درآمد با به‌کار‌گیری روش صحیح تبلیغات ممکن خواهد شد. برای این‌کار باید نقش تبلیغات در فروش را به‌طور‌کامل بشناسید. اگر قصد دارید از جدیدترین بازاریابی برای پیروزی خود بهره ببرید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

تاثیر تبلیغات بر فروش

تاثیر تبلیغات بر فروش

نقش تبلیغات در بازار‌های رقابتی؛ برندینگ و جذب مخاطب

بسیاری از شرکت‌های موفق، بیشترین بودجه خود را صرف تبلیغات می‌کنند. زیرا از نقش تبلیغات در فروش آگاه هستند. روش‌های مختلف بازاریابی، جزو در‌ دسترس‌ترین راه‌ها برای مقایسه و برآورد رضایت مشتری و میزان فروش است. برای مثال، شرکت‌های بزرگی مانند کاله و سایر شرکت‌های لبنیاتی، با وارد کردن یک محصول جدید، اقدام به توزیع آن به‌صورت نمونه محصول می‌کنند. با پخش نمونه محصول یا هدایای تبلیغاتی، نه تنها برند‌سازی می‌شود، بلکه منجر به جذب مخاطب‌های بیشتری نیز خواهد شد. در بازار‌های رقابتی شدیدی که در بین کسب‌و‌کار‌های مختلف وجود دارد، انتخاب بهترین روش برای برندینگ، موجب افزایش جلب توجه مشتریان بیشتر و در‌نتیجه، افزایش فروش می‌شود.

نقش تبلیغات در جذب مشتری با تغییر رفتار خرید

مراحل و تصمیماتی که مشتری برای تکمیل خرید از خود نشان می‌دهد را رفتار خرید می‌نامند. بررسی رفتار خرید مهم‌ترین اقدام برای انتخاب صحیح روش تبلیغات است که بسیاری از کسب‌و‌کار‌ها از آن غافل می‌شوند. روش‌هایی که به آگاهی از برند و مزایای رقابتی شما می‌پردازد، کاملاً بر روی رفتار خرید مشتری اثر می‌گذارند. برای مثال، برخی از کسب‌وکار‌ها در یک اقدام هوشمندانه، انواع گیفت تبلیغاتی خاص را به‌صورت رایگان در اختیار مخاطب هدف خود قرار می‌دهند. با این کار، جامعه بیشتری در‌باره برند و مزایایی که نسبت به سایر کسب‌وکار‌های مشابه دارند، آگاه خواهند شد؛ در نتیجه، هنگام خرید، محصول را با اطمینان بیشتری انتخاب می‌کنند.

تبدیل مخاطب به مشتری وفادار؛ رابطه تبلیغات و فروش محصولات جدید

جذب مخاطب اولین قدم برای موفقیت است ولی بعد از آن باید مخاطب جدید را به مشتری وفادار تبدیل کرد. این فرآیند بسیار حساس و دشوار است و نیاز به علم بالایی دارد. اهمیت تبدیل مخاطب جدید به مشتری وفادار در میزان فروش محصولات است. بالاترین درصد فروش از طریق مشتریان وفادار به‌دست می‌آید. به همین دلیل، برقراری ارتباط موثر با مخاطب و معرفی محصولات جدید یا ارزشمند قدیمی شرکت می‌تواند به تبدیل آن‌ها به یک مشتری وفادار کمک کند. این اطلاع‌رسانی می‌تواند در قالب پیامک‌های تبلیغاتی یا در درجات بالا‌تر، از طریق ارسال هدایا باشد. اگر کسب‌و‌کار شما در حوزه تخصصی است و مشتریانی خاص دارید؛ بهترین روش تبدیل مخاطب جدید به مشتری وفادار، ارسال هدایای مدیریتی است. با این هدایای خاص و لاکچری، به مشتری حس خوب با‌ارزش بودن القا خواهید کرد و در کنار کیفیت مطلوب محصولات خود، می‌توانید برای همیشه یک مشتری وفادار داشته باشید.

انتخاب روش خلاقانه تبلیغات؛ تاثیر بیشتر تبلیغات موثر در کسب ‌و ‌کار

برای آگاه‌سازی برند و گسترش مخاطبان هدف، نیاز به راه‌های نوین تبلیغات است که بیشترین تاثیر را روی افراد می‌گذارد. روش‌های مختلفی برای بازاریابی و تبلیغات به‌وجود آمده است که هر یک مزایا و معایب خاصی دارند. بازاریابی پیامکی، تبلیغات محیطی و نصب بیلبورد، استفاده از چهره‌های محبوب در شبکه‌های اجتماعی و هدایای تبلیغاتی رایگان، از روش‌های مختلف تبلیغات برای انواع کسب‌و‌کار‌ها محسوب می‌شوند. طبق آمار به‌دست آمده از یک شرکت تحقیقاتی در زمینه تبلیغات نوین، میزان تاثیر‌گذاری هدایای تبلیغاتی در سال ۲۰۲۲، معادل با ۳۴.۴٪ برآورد شده است. این درصد، نشان از اهمیت برندینگ از راه هدیه تبلیغاتی یا نمونه محصول رایگان است. علاوه‌بر این، استفاده از این روش محدودیتی ندارد و اکثر کسب‌کار‌ها می‌توانند از مزایای آن بهره‌مند شوند.

ابعاد مختلف برای راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغاتی؛ رابطه تبلیغات و فروش

بعد از انتخاب بهترین روش تبلیغات، باید در‌مورد نحوه راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغاتی نیز آگاه شوید. یعنی، مخاطب هدف کسب‌و‌کار را بشناسید و متناسب با ویژگی‌های شخصیتی آن‌ها عمل کنید. برای این کار باید هدف خود را از انجام تبلیغات بدانید. تبلیغات فقط وقتی سودمند است که با پیامی درست به گوش مخاطب اصلی برسد تا او را برای خرید ترغیب کند یا حداقل آگاهی کافی درباره برند بیزینس شما بدهد. بعد از طراحی یک کمپین تبلیغاتی حرفه‌ای، باید میزان اثر‌گذاری آن را نیز بررسی کنید تا به‌درستی نقش تبلیغات در فروش محصولات را برآورد کنید. اگر علم کافی در خصوص طراحی کمپین‌های تبلیغاتی مختلف ندارید، از یک کارشناس مشاوره بگیرید تا شما را در مسیر درست قرار دهد.

به‌کمک هدایای تبلیغاتی توکا‌گیفت، برنده اصلی بازار‌های رقابتی باشید

در این مقاله به بررسی نقش تبلیغات در فروش محصولات یا خدمات پرداختیم. با وجود تنوع بالای روش‌های تبلیغات، هر روشی برای همه کسب‌و‌کار‌ها مناسب نیست. با‌این‌وجود، هدایا تبلیغاتی رایگان هنوز هم برای بسیاری از کسب‌و‌کار‌ها نقش غیر‌قابل انکاری برای جذب مخاطب جدید و تبدیل آن به مشتری وفادار ایفا می‌کنند. برای انتخاب یک هدیه تبلیغاتی باید به کیفیت آن توجه ویژه داشته باشید. کیفیت پایین هدایا تبلیغاتی موجب از دست دادن اعتماد مشتری و تاثیر منفی آن بر روی برندینگ می‌شود.

شرکت توکا‌گیفت با بیش از چند سال سابقه در فروش هدایای تبلیغاتی حرفه‌ای، انواع ابزار و وسایل کاربردی را با دقت بالایی در سایت tokagift.com برای کسب‌وکار‌های مختلف در سراسر ایران عرضه می‌کند. با حک نام برند خود و هدیه آن، بزرگ‌ترین گام را برای آگاه‌سازی از برند و افزایش فروش خواهید برداشت. برای دریافت مشاوره رایگان با شماره ۰۲۱۸۸۳۹۵۰۷۲ تماس بگیرید تا کارشناسان توکا‌گیفت شما را برای خریدی مطمئن و موثر راهنمایی کنند.